Jak dotrzecie do kościoła na ślub ?
samochodem współczesnym
49,24%
limuzyną
9,85%
samochodem retro
12,12%
pieszo
11,36%
inaczej
9,09%
dorożką
8,33%
» zobacz wyniki
» głosuj

Stół wiejski na wesele


Jak ozdobić stół wiejski?

Kolejnym krokiem w przygotowaniach stołu wiejskiego jest zadbanie o jego piękny wygląd. Sam kształt tej atrakcji nie podlega dyskusji - zawsze jest to stół na skrzyżowanych nogach połączonych żerdzią, a nad jego blatem znajduje się strzecha ze słomy. Deski z wyeksponowanymi sękami oraz nieocheblowanymi miejscami dodają swojskiego wyrazu tej weselnej atrakcji.

Wspaniałymi ozdobami stołu wiejskiego są kiście czosnku oraz polne kwiaty. Rośliny można ustawić w wazonie bądź podczepić do strzechy. W tym sezonie najczęściej wykorzystywane są w tym celu słoneczniki i chabry. Granatowo-fioletowy odcień i żółć świetnie komponują się z kolorem drewna i słomy.

Inne akcenty dekoracyjne to specjalnie przygotowane słomiane lalki lub własnoręcznie wykonane kwiaty z materiału. Takie ozdoby jednak są trudno dostępne - jedynie w niszowych kwiaciarniach na obrzeżach miast, które promują wyroby „domowych rzemieślników" - serwetki, maskotki, broszki...

Jeżeli para młoda wstawia na stół wiejski swoje produkty może się również starać o możliwości samodzielnego przystrojenia tej atrakcji. A nawet jeżeli państwo młodzi nie chcą się podjąć w całości tego zadania, mogą poprosić o przygotowanie dekoracji w określonej kolorystyce lub o wplecenie między ozdoby przygotowane przez salę weselną, jakiegoś akcentu, który samemu się dostarczy - np. wcześniej wspomnianej laleczki.

Należy pamiętać jednak, że ozdobą samą w sobie są swojskie wędliny i alkohol w antałku. Dlatego też inne dekoracje muszą być delikatne, aby nie zagłuszyć piękna tych najważniejszych, bo kulinarnych, ozdób!


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz

  • Zaloguj się by móc dodać komentarz. Zaloguj.